...mes visi esame to paties

Vandenyno bangos

Bookmark and Share
siųsti draugui

Ramešas Balsekaras

Ramešas Balsekaras (Ramesh S.Balsekar)

Biografija

Ramesh S.Balsekar (1917.05.25 – 2009.09.27) baigė Londono Universiteto komercijos mokslus, dirbo generalinio direktoriaus pareigose viename iš vedančių Indijos bankų ir 1977 m. būdamas banko prezidentu pasitraukė į pensiją.

Dar dirbdamas jis jautė, kad vaidina kažkokią rolę, kuri tuoj pasieks savo finalinę sceną. Giliai viduje jis tikėjo, kad gyvenime yra kažkas daugiau nei pastoviai rungtyniauti ir būti visada priekyje kitų.
Kokie jo buvo siekiai? Atsakymas atėjo labai gretai jam išėjus į pensiją ir tuomet kai jis susitiko vieną žmogų. Tas žmogus buvo ne kas kitas, o gerai žinomas išminčius ir jo guru, Sri Nisargadatta Maharaj. Supratimas, kad „niekas nedaro nieko“ atėjo 1979 m. Ramesh ėmė versti daugelį Nisargadatta Maharaj kalbų, o pats, paskatintas guru, pradėjo mokyti 1982 m. vieną ankstų rytą kalbantis su vyru iš Australijos. Kitą dieną šis pašnekovas grįžo su keliais savo draugais, o vėliau klausytojų gretos vis didėjo. Nuo tada jis parašė apie 20 knygų ir surengė keletą seminarų Europoje ir JAV. Kuomet jis būdavo savo rezidencijoje Mumbajuje, susitikimai-pašnekesiai (Satsangai) vykdavo kiekvieną rytą. Kaip Ramesh mėgdavo sakyti: “ Nei vienas nėra kviestas, bet kiekvienas yra pageidaujamas“.

Ramesh buvo vedęs ir turėjo tris vaikus. Jis pripažintas kaip garbingiausias šių laikų išminčius ir Advaitos mokytojas visame pasaulyje, taip pat plačiai vertinamas kaip šeimyninį gyvenimą vedantis guru. Jis aiškino savo asmenines koncepcijas sąsajoje su savo guru Nisargadatta Maharaj mintimis, Budos, Ramana Maharshi, rinktinių Hindu raštų , Tao meistrų bei Wei Wui Wei šaltiniais. Visa tai yra nuorodos į tiesą - aukščiausią suvokimą.

O kas gi yra tas aukščiausias suvokimas? - klausia Ramesh, ir atsako, sakydamas “Nėra nei vieno kas kažką suprastų“ ir visa ką aš sakau, tai tėra koncepcija ir visai nėra svarbu ar tai yra priimama ar ne. Ar tas priėmimas atsitiks ar ne, tai yra Dievo valioje ir kiekvieno individualus reikalas. Daugelis dvasinių mokytojų moko, kad jų pasekėjai „užmuštų ego“ ir todėl kyla daug sumaišties, sako Ramesh. Ego reikia keisti ir ši mintis yra viena iš pagrindinių Ramesh mokymuose. Kaip sakė Buddha „Įvykiai vyksta, darbai atliekami, bet tame nėra jokio individualaus atlikėjo“.

Ramesh toliau nurodo kokie sunkumai kyla klausiant „Kas ko ieško? Kas tas ego ir ko jis siekia?“ Ego trokšta savirealizacijos ir jis gali būti patenkintas tik tuo, kas yra suprantama ir kas yra priimtina šiame gyvenime. Savirealizacija yra tiesiog ego realizacija ir ego pats savaime čia nėra atskiras veikėjas, pats veikimas paprasčiausiai vyksta per žmogų kaip mechanizmą ar instrumentą. Šis supratimas sunaikina gėdą ir kaltę, išdidumą ir aroganciją, kas paprastai eina drauge su individualiu veikimu. Tuomet ir gaunamas nepaprastas laisvės, taikos bei harmonijos pojūtis.

Ramesh mokymas yra persmelktas Advaitos dvasios: „Sąmoningumas yra viskas, kas yra“. Jo mokymų stiprybė slypi „Visiško suvokimo“ jėgoje. Remiantis savo pačio gyvenimiška patirtimi, Ramesh savo mokymus sieja su apibudinimu "Čia ir dabar".


Jogos centras SOHAM
Tylos stovykla

Į pradžią

Siųsti nuorodą draugui

* - būtina užpildyti
Siuntėjo el.paštas *:
Draugo el.paštas *:
Žinutė:
Duomenys sėkmingai išsiųsti